Nieuws

Een selectie uit de nieuwsberichten van afgelopen weken:

Nieuwe definitie startup en scale-up

In het wetsvoorstel Wet werkelijk rendement box 3 worden aandelen in en winstbewijzen van startups en scale-ups belast met een vermogenswinstbelasting. De in het wetsvoorstel opgenomen definitie van startups en scale-ups sluit niet goed aan bij de specifieke kenmerken van deze ondernemingen. Daarom is onderzoek gedaan naar een betere definitie. Omwille van de eenvoud is gekozen voor één definitie van zowel startups als scale-ups. Deze geldt niet alleen voor box 3, maar ook voor de aangekondigde regeling voor aandelen, die werknemers van startups en scale-ups verkrijgen uit aandelenopties. De nieuwe definitie zal via een nota van wijziging in het wetsvoorstel Wet werkelijk rendement box 3 worden opgenomen.

Een startup of scale-up moet aan de volgende vier voorwaarden voldoen:

  1. De onderneming is innovatief en er is sprake van schaalbare bedrijfsactiviteiten.
  2. De onderneming kan aantonen welke stappen nodig zijn om deze schaalbare activiteiten en groei te realiseren met een groeiplan.
  3. De onderneming wordt gedreven in de vorm van een bv, nv of een vergelijkbare Europese rechtsvorm.
  4. De onderneming verkeert niet in surseance van betaling of faillissement en beschikt over een passende solvabiliteit en liquiditeit voor een innovatieve onderneming met schaalbare bedrijfsactiviteiten.

Op aanvraag van de onderneming geeft RVO.nl een beschikking startup of scale-up af aan de onderneming. De beschikking voor startups heeft in eerste instantie een looptijd van acht jaar, waarna de beschikking in termijnen van vijf jaar na hertoetsing verlengd kan worden.

De nieuwe definitie gaat ook gelden voor de aandelenoptieregeling voor startups en scale-ups in de loonbelasting. De onderneming dient op het moment van toekenning van de aandelenopties te beschikken over een positieve beschikking van RVO.nl. Het voornemen is de aandelenoptieregeling in 2027 in te voeren, voorafgaand aan de invoering van het nieuwe box 3-stelsel per 2028.

Bron: Ministerie van Financiƫn | publicatie | 2025-0000149927 | 02-06-2025

Terug

© CAS Hoorn